سخنرانی پاول امروز


سخنرانی پاول امروز

اقدام قیمتی هفته به سرمایه گذاران نشان می دهد که آیا نظرات پاول برای خروج طلا از محدوده معاملاتی ۱۷۸۰-۱۸۱۰ دلار کافی است یا خیر.


تاثیر سخنرانی پاول بر بازار طلا

بر أساس گزارش اقتصادنیوز، ایران، چین و روسیه همچنان مناطق اصلی مورد توجه بازارها هستند. به ویژه به روز رسانی اخبار از خاورمیانه به نظارت مداوم نیاز دارد . همچنین جلسات و سخنان مقامات درباره أفغانستان نیز مورد توجه بازار قرار گرفته است.

هفته برای طلا

سخنرانی جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو باعث افزایش قیمت طلا شد. اما آیا همین کافی است تا فلز گرانبها را از محدوده معاملاتی خود خارج کند؟

طلا پس از سخنرانی پاول در نشست سیاست اقتصادی جکسون هول ، فوراً افزایش یافت. معاملات آتی طلای دسامبر (دی) در آن روز بیش از ۲۵ دلار جهش کرد و آخرین بار در هر اونس ۱۸۲۰٫۷۰ دلار معامله شد.

پاول هنگام صحبت درباره کاهش قیمت ، محتاط تر از سایر مقامات فدرال رزرو به نظر می رسید و اظهار داشت که بانک مرکزی می تواند امسال ۱۲۰ میلیارد دلار خرید اوراق قرضه ماهانه خود را کاهش دهد.

او گفت: « در جلسه اخیر FOMC در ماه ژوئیه(مرداد) ، من و اکثر شرکت کنندگان بر این عقیده بودیم که اگر اقتصاد به طور گسترده ای همانطور که پیش بینی شده بود رشد کند ، می توان کاهش سرعت خرید دارایی ها را در سال جاری مناسب دانست. در حال حاضر ، من معتقدم که سیاست از موقعیت مناسبی برخوردار است.»

فرانک چولی ، استراتژیست ارشد بازار RJO Fu u es به کیتکو نیوز گفت ، بازار طلا از اظهارات پاول ناامید نشد. چولی گفت: « مانند بازارهای سهام ، بازار طلا دوست دارد که پول آسان بدست بیاید. من امیدوارم که در مقطعی ، ما عادی سازی نرخ ها را آغاز کنیم و طلا در زمان خود مایل است آن را بپذیرد. در حال حاضر ، طلا هنوز هم در محدوده وسیعی قرار دارد. »

چولی خاطرنشان کرد: اقدام قیمتی هفته جاری به سرمایه گذاران نشان می دهد که آیا نظرات پاول برای خروج طلا از محدوده معاملاتی ۱۷۸۰-۱۸۱۰ دلار کافی است یا خیر. تا زمانی که طلا نتواند این سطح را بشکند و توان خود را بین ۱۸۲۰تا ۲۵ دلار بدست آورد ، احتمال دارد به دلیل فروش شدید اوایل آگوست(شهریور) به ۱۷۵۰-۱۷۲۰ دلار کاهش پیدا کند. این فلز گرانبها بازیابی خوبی داشت ، و اکنون منتظر راهنمایی است. آیا اظهارات پاول کافی بود تا ما را از ۱۸۲۰ دلار بالاتر ببرد؟

هفته برای دلار

در نیمه اول هفته ، شاخص مصرف کنندگان ، اشتغال غیر کشاورزی و ارقام PMI توجه بازار را به خود جلب خواهد کرد. انتظار داشته باشید که شاخص مصرف کننده و اعداد ADP کلیدی باشند. در نیمه دوم هفته ، تمرکز بر روی آمار ادعاهای بیکار در روز پنجشنبه متمرکز می شود.

با این وجود ، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و PMI های غیر تولیدی برای ماه آگوست (شهریور) منتشر می شود. افزایش دیگری در استخدام می تواند چراغ سبز فدرال برای حرکتی کند. در هفته منتهی به ۳ سپتامبر ، شاخص نقطه دلار ۰٫۸۷ درصد کاهش یافت و به ۹۲٫۶۸۶ واحد رسید.

هفته برای یورو

از نظر داده های اقتصادی ، هفته ای بسیار شلوغ است. روز سه شنبه ، هزینه های مصرف کننده فرانسوی و اعداد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم به همراه داده های بیکاری آلمان اعلام می شود. انتظار می رود آمار تولید ناخالص داخلی و بیکاری تاثیر بیشتری بر بازار بگذارد.

روز چهارشنبه ، فروش خرده فروشی آلمان و PMI های تولیدی اسپانیایی و ایتالیایی منتشر می شود. اعداد نهایی برای فرانسه ، آلمان و منطقه یورو نیز توجه را جلب خواهد کرد. PMI های ایتالیا و منطقه یورو و خرده فروشی آلمان مهم خواهد بود. در پایان هفته ، PMI های بخش خدمات نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت. در این هفته ، یورو با ۰٫۸۳ درصد افزایش به ۱٫۱۷۹۵ دلار رسید.

تنش آمریکا و چین بالا گرفت؛ مسیر طلا تغییر کرد

تماشاگران ویژه سخنرانی پاول

شاخص دلار به‌عنوان یکی از بازارهای رقیب طلا روز چهارشنبه با افزایش ۱ ۰ درصدی توانست جایگاه خود را در بالای مرز ۹۳ واحدی حفظ کند. اما با این وجود وضعیت بغرنج اقتصاد جهانی در دوران همه‌گیری کرونا هنوز نتوانسته است سبب شود که ارزش اونس به زیر مرز ۱۹۰۰ دلاری افت کند و احتمال روند صعودی وجود دارد. سرمایه‌گذاران بازارها در انتظار سخنرانی رئیس فدرال رزرو در نشست جکسون هول هستند؛ اتفاقی که می‌تواند تاثیر بسیار مهمی بر روند آتی اونس و بازارهای دیگر داشته باشد. موضوع سخنرانی جرومی پاول درمورد استراتژی مالی فدرال رزرو است، که یکی از مهم‌ترین عواملی است که از ابتدای سال جاری میلادی سبب رکوردشکنی‌های بی‌سابقه طلا شده است. در حالی که هر گونه سیگنال انبساطی توسط سکاندار فدرال رزرو می‌تواند به سود طلا تمام شود، تردید مقامات بانک مرکزی آمریکا برای ادامه دادن برنامه‌های انبساطی در بلندمدت می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت طلا شود.

بازارها در انتظار شفافیت فدرال رزرو

مارگارت یانگ تحلیلگر و استراتژیست در DailyFx درباره افت ارزش اونس در روزهای گذشته عنوان کرد که متغیر اصلی کاهش ارزش اونس احیای ارزش دلار در روزهای اخیر بوده است؛ با این وجود سرمایه‌گذاران در انتظار سیگنال‌هایی هستند که از سخنرانی جرومی پاول به بازارها مخابره می‌شود. افزایش ارزش دلار هزینه نگهداری طلا برای سرمایه‌گذاران با ارزهای دیگر را افزایش می‌دهد و سبب کاهش تقاضای طلا می‌شود. از سویی سخنرانی روز پنج‌شنبه سبب شفافیت بیشتر عقیده فدرال رزرو درباره تورم احتمالی پیش‌رو و سیاست‌های مالی خواهد شد.

کاهش موقتی تنش در جنگ تجاری

بعد از آنکه در روزهای گذشته مقامات ارشد تجاری آمریکا و چین بر پایبند بودن دو طرف بر مفاد فاز اول قرارداد تجاری میان واشنگتن و پکن تاکید کردند، تا حدی ورود سرمایه به پناهگاه‌های امن دارایی از جمله طلا کاهش پیدا کرد. تحلیلگران بر این باورند که اخبار شبانه در مورد کاهش سطح تنش‌ها با اینکه توانست به‌صورت مقطعی اشتیاق سرمایه‌گذاران را برای دارایی‌های بدون ریسک کاهش دهد، اما هنوز موارد اختلاف زیادی بین دو قطب اصلی اقتصاد جهان وجود دارد که می‌تواند سبب بالا گرفتن مجدد تنش‌ها میان طرفین باشد.

عامل بلندمدت؛ هراس از تورم

با وجود کاهش‌های قابل ملاحظه ارزش طلا در هفته‌های اخیر، تحلیل کارشناسان این است که روند کلی اونس همچنان صعودی خواهد بود. با اینکه طلا از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۷ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است، اما افزایش احتمالی تورم در آینده سبب خواهد شد تا سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش دارایی‌های خود باز هم به سوی فلز زرد پناه بیاورند. اعمال بسته‌های بی‌سابقه حمایتی ضد کرونا برای نجات اقتصاد از بحران کنونی، سبب شده است تا مقدار تزریق نقدینگی و چاپ پول به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش پیدا کند و در چنین مواقعی طلا یکی از مهم‌ترین مقاصد سرمایه‌ها برای پوشش ریسک تورم است. دنیل هاینس تحلیلگر در گروه بانکداری استرالیا و نیوزیلند در مورد روند بلندمدت طلا گفت: هنوز نگرانی‌های بسیار زیادی درباره اقتصاد جهان وجود دارد و به نظر می‌رسد که همچنان مقدار نرخ‌های بهره در سطح پایینی باقی بماند و همچنین اقدامات انبساطی بانک‌های مرکزی ادامه پیدا کند. این اتفاقات در نهایت سبب افزایش تقاضا برای فلز ارزشمند خواهد شد. علاوه بر تردیدهای بسیار درباره سرعت ریکاوری اقتصادی در کشورهای مختلف، گزارشی از سوی Co fe e ce Boa d نشان می‌دهد که شاخص اطمینان مصرف‌کننده که یکی از شاخص‌های اندازه‌گیری سلامت اقتصاد از دیدگاه مصرف‌کنندگان به حساب می‌آید، در ماه آگوست در آمریکا به کمترین میزان خود در ۶ ماه اخیر رسیده است، عامل دیگری که نگرانی‌ها نسبت به وضع اقتصاد این کشور را بالاتر می‌برد.

سخنرانی پاول امروز

    نظرات بسته شده اند