سوالات کنکور ۱۴۰۱ تجربی با جواب


سوالات کنکور ۱۴۰۱ تجربی با جواب

لینک دانلود سوالات کنکور تجربی همراه با پاسخنامه ۱۴۰۱ را در ادامه این مقاله قرار داده ایم. با برگزاری یک آزمون یکپارچه برای داوطلبان …


دانلود سوالات کنکور تجربی با پاسخنامه ۱۴۰۱

لینک دانلود سوالات کنکور تجربی همراه با پاسخنامه ۱۴۰۱ را در ادامه این مقاله قرار داده ایم. با برگزاری یک آزمون یکپارچه برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم، سازمان سنجش آموزش کشور پس از اتمام مهلت در نظر گرفته شده برای برگزاری آزمون سراسری، اقدام به انتشار دفترچه سوال‌ها عمومی و اختصاصی کنکور تجربی می نماید. اگر در این زیرگروه در کنکور سراسری شرکت کرده اید، می توانید از سوالات تجربی با جواب ۱۴۰۱ پیش از اعلام نتایج، برای محاسبه درصد دروس خود استفاده کنید و اگر قرار است در سال های آینده در کنکور تجربی شرکت کنید، توصیه می کنیم برای اینکه با نحوه طراحی سوالات هر کدام از سرفصل های امتحانی آشنا شوید، حتما اقدام به دریافت این سوالات نمایید. 

👈  رتبه قبولی تجربی 👉

👈  کارنامه کنکور تجربی  👉

👈 مشاوره انتخاب رشته کنکور 👉

👈  راهنما تخصصی انتخاب رشته کنکور  👉

سوالات کنکور تجربی با پاسخنامه ۱۴۰۱

پس از برگزاری کنکور تجربی، تقریبا اعلام نتایج اولیه یک ماه زمان می برد. طی این فاصله حاضرین در جلسه آزمون می توانند اقدام به بررسی سوالات کنکور تجربی و پاسخنامه آن ها نمایند.  متقاضیان می توانند با استفاده از این سوالات و تطابق پاسخنامه آن با پاسخ هایی که خود داده اند، درصد هر کدام از سرفصل های امتحانی تجربی را به دست آوردند. 

پس از اینکه داوطلبان کنکور تجربی توانستند با مشخص کردن تعداد سوالات درست، غلط و نزده در هر درس، به درصد های درستی برسند؛ حالا کافی است آن ها را با کارنامه واقعی آخرین نفرات قبول شده در رشته های پزشکی و پیراپزشکی سال های گذشته، مطابقت دهند تا متوجه شوند تا چه اندازه برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود، شانس قبولی دارند. 

بخوانید: رتبه قبولی کنکور

در صورتی که شما از داوطلبان کنکور تجربی در سال های آینده هستید نیز فراموش نکنید به دلیل جامعه آماری بالای شرکت کنندگان تجربی، رسیدن به رشته های پزشکی کار آسانی نخواهد بود؛ بنابراین لازم است برای آشنایی با سوالات هر کدام از سرفصل های امتحانی و همینطور حل آن ها به عنوان نمونه سوال‌های پرتکرار، اقدام به دریافت سوالات تجربی همراه با پاسخنامه ۱۴۰۱ نمایید. برای دانلود سوال‌ها دیگر گروه های آزمایشی بر روی عبارت زیر کلیک کنید

بخوانید: دانلود سوالات کنکور

دانلود سوالات کنکور تجربی با پاسخنامه ۱۴۰۱

شرکت کنندگان در جلسه کنکور تجربی به دلیل استرس و نگرانی که از نتیجه دارند، مایل هستند بلافاصله پس از اتمام برگزاری آزمون درصد دروس خود را محاسبه کنند تا متوجه شوند آیا بر اساس آن ها می توانند در رشته های پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند.

برگزاری آزمون سراسری بر عهده سازمان سنجش است که یک ساعت پس از به پایان رسیدن مهلت در نظر گرفته شده برای برگزاری این آزمون، اقدام به منتشر کردن دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور سراسری تجربی می نماید. پاسخنامه آن نیز چند روز بعد از طریق سایت سنجش قابل دریافت است. 

اگر از دسته شرکت کنندگان در جلسه کنکور تجربی نیستید و مایل به شرکت در این آزمون در سال های آینده می باشید، فراموش نکنید که رقابت برای رسیدن به هر کدام از کد رشته محل های ارائه شده در این زیرگروه به خصوص رشته های گروه پزشکی بسیار بالا می باشد. بنابراین شما باید آمادگی کافی برای شرکت در جلسه آزمون تجربی را داشته باشید. توصیه می کنیم حتما اقدام به دریافت سوالات کنکور تجربی و پاسخنامه آن نمایید تا بتوانید سبک و نحوه طراحی سوالات را تحلیل کنید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

سوالات کنکور سراسری تجربی در قالب دو دفترچه اختصاصی و عمومی در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت. دفترچه عمومی این آزمون شامل دروس ادبيات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان خارجی و دفترچه اختصاصی آن شامل سوالات زمین شناسی، ریاضی، زیست، فیزیک و شیمی می باشد که هر کدام دارای ضرایب متفاوتی است. 

لینک دانلود پاسخنامه کنکور تجربی ۱۴۰۱

ملاک و معیار تعیین تعداد سوالات درست، تعداد سوالات غلط و نزده شما در کنکور سراسری تجربی، پاسخنامه ای است که سایت سنجش چند روز پس از برگزاری این آزمون منتشر می کند. در واقع زمانی به درصد دروس واقعی خود خواهید رسید که این پاسخنامه را مبنای خود قرار دهید. در ادامه لینک دانلود پاسخنامه کنکور سراسری تجربی در داخل و خارج از کشور را برایتان قرار داده ایم:

اعتراض به سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۱

پس از اینکه سوالات کنکور تجربی با پاسخنامه منتشر می شود، داوطلبان و شرکت کنندگان در جلسه آزمون می توانند در صورتی که به سوال و یا پاسخی از سوال‌ها اعتراض دارند، از طریق سایت سنجش اعتراض خود را ثبت کنند.

بنابراین لازم است سوالات کنکور تجربی و پاسخنامه آن ها را بررسی نمایید و در صورتی که متوجه شدید سوالی از هر کدام از سرفصل های عمومی و اختصاصی اشتباه است و یا در حیطه کتاب درسی نیست و یا دارای پاسخ اشتباهی است، فرصتی برای ثبت درخواست اعتراض دارید.

برای اینکار باید به سایت سنجش با نشانی اینترنتی “sa jesh.o g” مراجعه کنید و از طریق سیستم پاسخگویی تعبیه شده در این سایت، اقدام به ثبت درخواست اعتراض نمایید. درخواست اعتراض داوطلبان تجربی به سوال‌ها و پاسخنامه این آزمون، به کمیته های تخصصی ارسال می شود تا صورت سوال و پاسخی که برای آن اعلام شده است، مجدد مورد ارزیابی و بررسی قرار بگیرد. 

بنابراین لازم است در زمان ثبت درخواست خود، توضیحات کافی ارائه دهید و دلایل و مستندات خود را برای اثبات ادعای خود در سایت وارد نمایید تا درخواست شما در این کمیته های تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد.

بخوانید: نتایج کنکور

مشاوره انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

زمانی که سوالات کنکور تجربی با پاسخنامه را بررسی کرده و آن را با پاسخ های خود مطابقت می دهید، لازم است برای محاسبه درصد دروس خود حتما از فرمول مشخصی استفاده کنید؛ به طوری که در هر سرفصل امتحانی باید ضرابب دروس در نظر گرفته شود، ضمن اینکه سوالات غلط دارای امتیاز منفی هستند.

بنابراین برای اینکه به نتایج دقیقی از تخمین رتبه برسید، لازم است درصد دروس خود را به درستی محاسبه کنید تا بتوانید با مقایسه آن با درصد دروس آخرین نفرات پذیرفته شده در رشته و دانشگاه مورد علاقه تان، متوجه شوید تا چه اندازه شانس پذیرش دارید.

بخوانید: رتبه قبولی کنکور تجربی

از سویی دیگر صرفا اکتفا به آخرین رتبه های قبولی در سال های گذشته نتایج دقیقی را در پی نخواهد داشت و دلیل این موضوع این است که هر ساله تعداد شرکت کنندگان، عملکرد داوطلبان در جلسه آزمون، ظرفیت دانشگاه ها و … کمی متفاوت با گذشته است و لازم است در مبحث تخمین رتبه لحاظ شود.

شما عزیزان می توانید برای محاسبه درصد دروس خود و همینطور تخمین دقیق شانس قبولی تان از مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره دانتل راهنمایی بگیرید. مشاوران تحصیلی دانتل دارای چندین سال سابقه در زمینه انتخاب رشته تجربی هستند و می توانند به شما کمک کنند تا با بررسی سوالات و پاسخنامه کنکور تجربی و مقایسه آن با پاسخ های خود، به نتایج دقیقی از شانس قبولی تان برسید. برای ارتباط با کارشناسان می توانید از خدمات مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل استفاده کنید.

بخوانید: راهنما تخصصی انتخاب رشته کنکور

برای دریافت مشاوره در زمینه دانلود سوالات کنکور تجربی با پاسخنامه ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ۹۱۰۰۵۰۶۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

سوالات متداول 

بله، سوالات با پاسخنامه از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sa jesh.o g منتشر می گردد.

معمولا سوالات در روز برگزاری آزمون و یک ساعت پس از به پایان رسیدن جلسه آزمون منتشر می گردد.

برای دریافت سوال‌ها به اطلاعات خاصی نیاز نیست و شما می توانید آن ها را رایگان از طریق این مقاله از سایت دانتل دریافت کنید.

سوالات و پاسخ تشریحی و کلیدی کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ رشته تجربی در ادامه مطلب جهت دانلود رایگان قرار گرفته است. تعداد ۵۷۴ هزار و ۷۵۱ داوطلب در کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کردند. برای مشاهده و دریافت سوالات و پاسخ تشریحی کنکور تجربی ۱۴۰۱ که توسط اساتید مختلف برای سایت کنکور فرستاده میشود، به ادامه مطلب بروید.

امسال یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب در آزمون سراسری با هم به رقابت می‌پردازند. این آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در  ۴۱۷ شهرستان و بخش ، ۵۹۸ حوزه داخل کشور و ۱۷ حوزه خارج از کشور یعنی جمعا ۶۱۵ حوزه برگزار می شود. تعداد داوطلبان در گروه علوم ریاضی و فنی ۱۴۵ هزار ۶۱۵ نفر، علوم تجربی ۵۷۴ هزار ۷۵۱ نفر، علوم انسانی ۴۱۲ هزار ۵۲۵ نفر، هنر ۱۶۱ هزار ۳۷۸ و زبان های خارجی ۱۹۴ هزار و ۹۵۱ است که ۶۱ درصد خانم و ۳۹ درصد شرکت کنندگان آقا هستند.

با مرکز مشاوره سایت کنکور ، مشاورت رو از بین رتبه های برتر آزمون سراسری انتخاب کن

برنامه ریزی اختصاصی  مشاوره تلفنی   پیگیری روزانه   پرسش و پاسخ مجازی   رفع اشکال درسی   مناسب ترین قیمت

برای اطلاع لحظه ای و آنی از جدیدترین اخبار کنکور و مطالب سایت، پیجهای سایت کنکور رو فالو کنید

پیج اینستاگرام سایت کنکور    |    پیج تلگرام سایت کنکور

دانلود رایگان کنکور تجربی ۱۴۰۱ از طریق لینک های زیر:

دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی و اقلیت و بهیاری کنکور تجربی ۱۴۰۱

پاسخ کلیدی سازمان سنجش کنکور تجربی ۱۴۰۱

پاسخ تشریحی درس ادبیات کنکور تجربی ۱۴۰۱ – مهدی احمدی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس ادبیات کنکور تجربی ۱۴۰۱ – محمد هاشمی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس عربی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – پیروز وجان (تایپی)

پاسخ تشریحی درس عربی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – سمیرا غزنوی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس دین و زندگی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – علی رفیعیان (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زبان انگلیسی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – ندا مرادی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زبان انگلیسی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – محمدجواد آقائی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زبان انگلیسی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – احمد عیسی وند (تایپی)

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – فاطمه سرایی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – صفی شاهی فرد (تایپی)

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – سیدعلی موسوی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – محمد محرابی نسب (تایپی)

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – عبدالاله اعزّی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – محسن جعفریان

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – فاطمه کماسی

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – مهدی حاجی نژادیان

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – محسن کرمی

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – محمد حمیدی

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – آرش یوسفی

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – مهرداد استقلالیان

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – احسان ورقایی

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – سرخوش محمدزاده

پاسخ تشریحی درس ریاضی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – اسفندیاری و متین آبار

پاسخ تشریحی درس زیست کنکور تجربی ۱۴۰۱ – گروه سمپاد پروانه مهین فر (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زیست کنکور تجربی ۱۴۰۱ – خادم نژاد و خاندار (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زیست کنکور تجربی ۱۴۰۱ – قانع حسینی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زیست کنکور تجربی ۱۴۰۱ – علیرضا طباطبایی فرد (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زیست کنکور تجربی ۱۴۰۱ – ناصریان و جلالیان (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زیست کنکور تجربی ۱۴۰۱ – محمدمهدی روزبهانی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زیست کنکور تجربی ۱۴۰۱ – میلاد یعقوبی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زیست کنکور تجربی ۱۴۰۱ – کیارش سادات رفیعی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – رضا منصف (تایپی)

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – میعاد دارستانی (تایپی)

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – مرتضی موسوی زاده

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – علی اکبریان کیاسری

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – حسین الهی

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – حسین طرفی

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – علی پیراسته

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – حمید سلیم پور

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – آتنا حامدی تبار

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – مرتضی رحمان زاده

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – محسن کرمی

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – حمیدرضا سهرابی

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – صالح فومن بهجت

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – علیرضا گونه

پاسخ تشریحی درس فیزیک کنکور تجربی ۱۴۰۱ – علی ملائی

پاسخ تشریحی درس شیمی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – عبدالرضا دادخواه (تایپی)

پاسخ تشریحی درس شیمی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – میثم کوثری (تایپی)

پاسخ تشریحی درس شیمی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – امید رضوانی

پاسخ تشریحی درس شیمی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – رضا ناصح

پاسخ تشریحی درس شیمی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – ساناز شیرازی

پاسخ تشریحی درس شیمی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – مهدی خاتمی

پاسخ تشریحی درس شیمی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – محمدحسین نصیری

پاسخ تشریحی درس شیمی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – رضا بهشتی فرد

پاسخ تشریحی درس شیمی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – مشمولی و همایونفر

پاسخ تشریحی درس زمین شناسی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – فرشید مشعرپور (تایپی)

پاسخ تشریحی درس زمین شناسی کنکور تجربی ۱۴۰۱ – مهدی جباری

سوالات کنکور ۱۴۰۱ تجربی با جواب

    نظرات بسته شده اند