شرکت آلومینیوم اراک


شرکت آلومینیوم اراک

تماس با ما معاون بازرگانی خارجی تلفن: ۱۵-۸۸۰۴۸۰۱۴  – ۰۲۱ نمابر: ۸۸۰۴۸۰۱۶  – ۰۲۱  مدیر بازرگانی دفتر تهران : ۴۷-۸۸۰۴۹۰۴۶ ۰۲۱ نمابر : ۸۸۰۴۹۰۴۵ ۰۲۱ پست الکترونیک:  comme cial@i alco. e روابط عمومی اراک – بلوار منابع طبیعی (کیلومتر ۵ جاده اراک-قم) روابط عمومی تلفن: ۳۲۱۶۲۰۸۰ – ۰۸۶ نمابر: ۳۲۱۶۲۰۸۱ – ۰۸۶ کد پستی: ۳۸۱۸۹۹۸۱۱۶ فضای […]


شرکت آلومینیوم اراک

تماس با ما

معاون بازرگانی خارجی

تلفن: ۱۵-۸۸۰۴۸۰۱۴  – ۰۲۱

نمابر: ۸۸۰۴۸۰۱۶  – ۰۲۱

 مدیر بازرگانی

دفتر تهران : ۴۷-۸۸۰۴۹۰۴۶ ۰۲۱

نمابر : ۸۸۰۴۹۰۴۵ ۰۲۱

پست الکترونیک:  comme cial@i alco. e

روابط عمومی

اراک – بلوار منابع طبیعی (کیلومتر ۵ جاده اراک-قم)

روابط عمومی

تلفن: ۳۲۱۶۲۰۸۰ – ۰۸۶

نمابر: ۳۲۱۶۲۰۸۱ – ۰۸۶

کد پستی: ۳۸۱۸۹۹۸۱۱۶

فضای مجازی

پست الکترونیک: PR@i alco.i

پست الکترونیک : i fo@i alco.i

دفتر مدیر عامل

 تهران – خیابان ملاصدرا ، بعد از چهار راه کردستان ، پلاک ۴۹
تلفن : ۶-۸۸۰۴۹۰۲۴ – ۰۲۱
نمابر : ۸۸۰۴۹۰۲۸ – ۰۲۱

بازرگانی خارجی

فروش و بازاریابی

مدیریت فروش 

تلفن :  ۳۴۱۳۲۸۷۰ – ۰۸۶ و   ۳۴۱۳۲۸۸۳ – ۰۸۶

نمابر : ۳۲۱۶۲۱۲۱ – ۰۸۶

پست الکترونیک : sales@i alco.i

تاسیسات بندر امام

مدیریت تاسیسات بندر امام

تلفن : ۲۲۸۲۸۸۰ – ۰۶۱۵

نمابر: ۲۲۸۲۸۷۱ – ۰۶۱۵

تدارکات داخلی

تدارکات داخلی

سعید نبیونی

دفتر اداره خرید : ۳۲۱۶۲۳۰۰ – ۰۸۶

نمابر : ۳۴۱۳۰۱۶۶ – ۰۸۶

دفتر مرکزی

تلفن تماس

تلفن: ۶۱-۸۸۰۴۹۷۶۰  – ۰۲۱

ایرالکو

معرفی بزرگان صنعت آلومینیوم:ایرالکو IRALCO

شرکت ایرالکو

ایرالکو به عنوان اولین تولید کننده شمش های آلومینیوم در ایران ، در زمینی به مساحت ۲۳۲هکتار در کیلومتر ۵ جاده اراک تهران واقع گردیده است. موضوع تأسیس کارخانه ایرالکو (کارخانه آلومینیوم سازی ایران)در سال ۱۳۴۶ به تصویب هیأت دولت رسید و اقدامات مربوط به نصب تأسیسات و ساختمان از سال ۱۳۴۷آغاز گردید و در سال ۱۳۵۱ با دو خط تولید و ظرفیت ۴۵۰۰۰ تن در سال مورد بهره برداری قرار گرفت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و افزودن سه خط دیگر به پروسه تولید ، ظرفیت تولید آلومینیوم اولیه به ۱۲۰۰۰۰تن در سال رسید که شامل انواع شمشها به صورت تی بار ، هزار پوندی ، آلیاژهای ریخته گری ، بیلت ، اسلب و… می باشد. متعاقبا و به منظور رعایت مسائل زیست محیطی کلنگ احداث کارخانه تولید آلومینیوم با تکنولوژی ۲۰۰ کیلو آمپر در سال ۱۳۸۱ به زمین زده شد و در سال ۱۳۸۶ به بهره برداری رسید .ظرفیت تولید شرکت آلومینیوم ایران در حال حاضر و با احتساب خروج خطوط ۱ و ۲ کارگاه قدیم به ۱۷۵۰۰۰ تن در سال بالغ گردیده است .حدودا ۱۱۰۰۰ کارخانه و کارگاه با بیش از ۲۵۰۰۰۰ نفر در صنایع وابسته به آلومینیوم اشتغال دارند

در ادامه با ما در اتاق خبر ایراک همراه باشید تا با بخش های مهم و کلیدی شرکت آلومینیوم سازی ایران-ایرالکو(IRALCO) به عنوان اولین تولید کننده آلومینیوم در خاورمیانه بیشتر آشنا شویم.

آلومینیوم مذاب تولید شده در کارگاههای احیا جدید و قدیم بعد از تخلیه دیگ ها به کارگاه ریخت منتقل و در این کارگاهها با استفاده از انواع کوره های نگه دارنده و یکنواخت کننده و دستگاههای  D.cعمودی و افقی و پیک ماشین به انواع آلیاژهای ریختگی و کار پذیر آلومینیوم در استانداردهای مختلف DIN,ISO,GB,AAو…تبدیل می گردد. ۱-محصولات کارپذیر در اشکال  Slab,bille با روش تبرید مستقیمD.C

الف) کارگاه ساخت آند: G ee Mill

مواد اولیه شامل (کک، قیر،H.S.ETو باتس برگشتی) جهت ساخت آند خام G ee Mill به کار می رود، بعد از کنترل میزان مواد، دانه بندی و مخلوط آنها توسط میکسر (Mixe )خمیره آماده شده جهت پرس شدن و تبدیل به بلوکهای مکعبی به cm۳۴۰*۵۰*۴۰ توسط نقاله به دستگاههای پرس ارسال می گردد. میانگین تقریبی زمان اختلاط در مخلوط کن ها ۵۵-۸۰ دقیقه و درجه حرارت روغن  HTM بین ۲۲۰-۲۴۰ درجه سانتی گراد می باشد و درجه حرارت خمیر خروجی از میکسر حدود c۱۵۰ است.

این کارگاه شامل دو بخش (رو باز و بسته) می باشد.به منظور افزایش هدایت الکتریکی آند های ساخته شده، این آند ها به کارگاه های پخت آند ارسال می گردند، این کارگاه شامل دو بخش پخت قدیم(روباز)و پخت جدید (رو بسته) می باشد.عملیات پخت آند بین ۲۳_۲۵ روز به طول می انجامد، که طی یک فرایند ، عملیات حرارتی آندها تا۱۲۵C  حرارت داده شده و سپس تا دمای محیط خنک می گردند.

در این کارگاه ۶۰ سکشن (sec io )وجود دارد که هر کدام شامل ۵ پیت (pi ) می باشد. آندها در ۶ ردیف ۱۲ تایی در هر پیت چیده می شوند. اندازه گیری درجه حرارت پیت ها توسط حرارت سنج انجام می گیرد.

کارگاه پخت آند رو بسته:

دراین کارگاه ۶۰سکشن وجود دارد که هر سکشن دارای ۵ پیت و هر پیت دارای ظرفیت ۱۴۰ تا ۱۵۴ بلوک می باشد و عملیات پخت آند ها بصورت اتوماتیک انجام می گردد.

کارگاه آند سازی خطوط ۲۰۰ کیلو آمپر: این کارگاه به منظور تامین آندهای احیا جدید به ابعاد ۶۰*۸۰*۱۵۰ cm با تکنولوژی پیشرفته دارای گواهینامه سلامت و مجهز به سیستم کنترل آلاینده از شرکت ها ی معتبر اروپایی در خارج از شهر اراک احداث خواهد گردید. کلیه اسناد ، تعهدات و … شرکت آلومینیوم ایران مبنی بر رعایت ضوابط زیست محیطی و ایمنی به سازمانهای مرنبط از جمله زیست ارئه گردیده است.

کارگاه میله گذاری:

کنترل کیفیت:

مسئولیت این بخش، نظارت و کنترل مواد اولیه، فرآیند تولید محصولات، عملیات اجرایی کارگاههای تولیدی و همچنین تامین رضایت مشتری بوده و شمال واحد های ذیل می باشد.

۱-کنترل کیفیت کارگاهای ریخت

۲-کنترل کیفیت کارگاه احیاء

۳-کنترل کیفیت کارگاه اند سازی

۴-کنترل کیفیت مواد اولیه

۵-کنترل کیفیت آماری

محیط زیست E vi o me

۱-مجری بزرگترین طرح زیست محیطی کشور با فناوری ۲۰۰کیلو آمپری و مجهز به سیستم کنترل آلودگی (F.T.P)

۲-دارای سیستم مدیریت یکپارچه I.M.S

۳-اصلاح و بهبود |(Imp oveme Au oma io ) خطوط قدیم

۴-توسعه ۱۲۰ هکتار فضای سبز و آبیاری تحت فشار قطره ای .

۵-تجهیز کارگاه های تولیدی به سیستم کنترل آلودگی (D y Sc ubbe ,E.S.P ,Dus Collec o )

۶-جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت گازوئیل در کارگاه ریخت

۷-کاهش میزان مصرف ۱۸۰ کیلو واتی مصرف برق به ازای تولید هر تن آلومینیوم

۸-احداث بزرگترین دریاچه مصنوعی استان و پارک خانواده در شرکت

۹-کنترل و پایش o li e خروجی دود کشهای شرکت و گاز HF

۱۰-دریافت لوح و تندیس حمایت از محیط زیست

۱۱نصب سیستمهای هارمونیک تریتمنت در جهت بهینه سازی مصرف انرژی

واحد توزیع برق احیاء ۷۰کیلو آمپر:

تولید فلز آلومینیوم تنها به روش تجزیه الکتریکی و نسبت به سایر فلزات از مصرف انرژی بالاتری برخوردار می باشد، به همین منظور ایرالکو از تاسیسات و تجهیزات پیشرفته و گسترده ای جهت تامین انرزی سلولهای الکترولیز برخوردار است.

توزیع انرژی ایرالکو در احیاء قدیم به دو بخش تقسیم می شود:

محصولات تولیدی شرکت ایرالکو

شمش ۵۰ پوندی شرکت ایرالکو

شمش تی بار شرکت ایرالکو

اسلب یا تختال شرکت ایرالکو

این تولیدات در صنایع نورد و تولید انواع ورق، کویل ، تسمه و … مورد استفاده قرار می گیرند

شمش هزار پوندی شرکت ایرالکو

بیلت شرکت ایرالکو

این شمش ها اغلب در صنایع اکستروژن کاربرد دارد و بر اساس سفارش مشتریان،انواع آلیاژها طبق استاندارد بین المللی AA و در قطرهای مختلف از ۵۱۸ تا ۳۴ ۱۴ اینچ و طولهای ۲۴ تا ۳۴ اینچ تولید می شوند.

گواهینامه ها و استانداردهای اخذ شده

گواهی نامه مصرف انرژی

استاندارد OHSAS ۱۸۰۰۱:۲۰۰۷سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

استاندارد ISO ۹۰۰۱:۲۰۰۸ (سیستم مدیریت کیفیت)

شرکت آلومینیوم اراک

    نظرات بسته شده اند