علمی کاربردی هم آوا


علمی کاربردی هم آوا

در این مقاله سامانه ها لینک ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی قرار داده شده و نحوه تسویه حساب، بر طرف کردن مشکلات سایت هم اوا و ثبت نام دانشجوها گفته شده.


علمی کاربردی هم آوا

برای مشاوره سامانه هم آوا علمی کاربردی

برای مشاوره سامانه هم آوا علمی کاربردی

  برای ورود مستقیم به سامانه هم آوا کلیک کنید.

 در ادامه راهنمای تصویری استفاده از سامانه هم آوا به نشانی www.edu.uas .i  ارائه شده است .

با توجه به اینکه بسیاری از امور آموزشی و غیر آموزشی دانشجویان این دانشگاه، می بایست با بسترهای غیر حضوری و اینترنتی انجام شود، دانشگاه علمی کاربردی سامانه ای را برای دانشجویان راه اندازی کرده است تا بتوانند امور دانشگاهی خود را در آن انجام دهند.

سامانه هم آوا، نام سامانه دانشگاه علمی کاربردی است که خدمات مختلفی را به دانشجویان ارائه می کند. در ادامه این مقاله قصد داریم، بیشتر با سایت edu.uas .ac.i  آشنا شویم.

معرفی سامانه هم آوا edu.uas .ac.i

سامانه هم آوا، سامانه ای برای ارائه خدمات دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت غیر حضوری می باشد. این سامانه برای ارائه خدمات غیر حضوری به دانشجویان، اساتید این دانشگاه و حتی کارمندان دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شده است. لذا تمامی افراد ذکر شده می توانند از خدمات مختلف این سامانه استفاده نمایند.

سامانه هم اوا دانشگاه علمی کاربردی و یا «سامانه جامع آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی»، یک سامانه جامع آموزشی است که دانشجویان می توانند از طریق آن مراحل مربوط به تسویه حساب، انتخاب واحد و یا حتی ثبت نام الکترونیک خود را انجام دهند. در سال های گذشته، ثبت نام الکترونیک دانشجویان جدید الورود از طریق این سامانه انجام می شد و دانشجویان موظف به بارگذاری مدارک به صورت غیر حضوری در این سامانه بودند.

لذا این سامانه تمامی امکانات آموزشی را در خود گنجانده است تا تمامی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در سراسر کشور بتوانند از خدمات مختلف سایت edu.uas .ac.i استفاده نمایند. 

راهنمای ورود به سامانه هم آوا edu.uas .ac.i

دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه علمی کاربردی می توانند از خدمات مختلف سامانه هم اوا استفاده نمایند. برای استفاده از خدمات مختلف این سامانه، لازم است که افراد ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود به سامانه هم آوا وارد شوند. هم آوا، یک سایت جامع برای ارائه خدمات الکترونیک می باشد. لذا دانشجویان، اساتید و یا کارمندانی که قصد ورود به این سامانه را دارند، می توانند طبق مراحل زیر پیش بروند.

ابتدا وارد «سامانه هم آوا» به نشانی edu.uas .ac.i  شوید در این مرحله، شما می بایست که نام کاربری و رمز عبور خود را برای ورود به سایت هم آوا وارد کنید و سپس، بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

نکته: نام کاربری و رمز عبور دانشجویان معمولا در ابتدا به صورت پیش فرض، کد ملی و شماره شناسنامه آن ها می باشد. در واقع، نام کاربری آن ها کد ملی و رمز عبور آن ها شماره شناسنامه می باشد.

ثبت نام در سامانه هم آوا edu.uas .ac.i

ثبت نام دانشجویان جدید الورود در دانشگاه علمی کاربردی در دو مرحله انجام می شود. تمامی دانشجویان می بایست که ابتدا اطلاعات و مدارک لازم را در این سامانه به نشانی edu.uas .ac.i وارد کنند و سپس با مراجعه حضوری، مراحل ثبت نام خود را نیز به صورت حضوری انجام دهند.

برای ثبت نام در سامانه هم آوا، لازم است که دانشجویان ابتدا به سایت هم اوا به نشانی edu.uas .ac.i مراجعه کنند. سپس، با وارد کردن کد ملی به عنوان نام کاربری و شماره شناسنامه به عنوان رمز عبور، به سامانه مذکور وارد شوند. پس از ورود نیاز است که دانشجویان اطلاعات مختلف مورد نیاز و مدارک لازم که شامل عکس دانشجو، کارت معافیت از خدمت، کارت ملی، شناسنامه و … می باشد را وارد نمایند و مراحل ثبت نام الکترونیک را به اتمام برسانند.

پذیرفته شدگان کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی می توانند در زمان اعلام شده از سمت دانشگاه، با مراجعه به سایت هم آوا برای ثبت نام و تشکیل پرونده اقدام کنند که در صورت مشخص شدن زمان آن، در بخش نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

مشکلات سامانه هم آوا edu.uas .ac.i

اگرچه سامانه هم آوا، یکی از سامانه های به روزی است که دانشجویان و اساتید برای ورود به آن و استفاده از خدمات مختلف آن کمتر دچار مشکل می شوند، اما گاهی اوقات برای ورود به این سایت، مشکلاتی نیز وجود دارد. از جمله :

فراموشی نام کاربری و یا رمز عبور توسط دانشجویان، مدرسین و کارمندان دانشگاه علمی کاربردی

یکی از مشکلات جدی که معمولا برای دانشجویان، مدرسین و یا کارمندان دانشگاه علمی کاربردی پیش می آید، فراموشی رمز عبور و یا نام کاربری برای ورود به سامانه می باشد. خوشبختانه، امکان بازیابی رمز عبور و یا نام کاربری در سایت edu.uas .ac.i وجود دارد. کافیست که افراد بر روی گزینه «نام کاربری رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟» کلیک نمایند و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده رمز عبور خود را بازیابی نمایند.

نام کاربری و رمز عبور مدرسین جدید دانشگاه

مدرسین دانشگاه علمی کاربردی برای دریافت نام کاربری و رمز عبور خود می بایست که به قسمت «نام کاربری رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟» مراجعه کنند و کد ملی خود را در قسمت تعیین شده در سایت edu.uas .ac.i  وارد نمایند. در صورتی که اطلاعات مدرسین در این سامانه وجود داشته باشد، نام کاربری و رمز عبور به آن ها تعلق خواهد گرفت.

نحوه مشاهده نمرات در سایت هم آوا edu.uas .ac.i

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی برای مشاهده نمرات خود باید وارد سایت هم آوا به نشانی edu.uas .ac.i شوند و با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور نمرات خود را در این سامانه مشاهده کنند. در ادامه راهنمای تصویری نحوه مشاهده نمرات در سایت هم آوا گذاشته شده است.

در ایتدا وارد سایت هم آوا شده و نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

سپس از بالای صفحه گزینه دسترسی را انتخاب کنید.

در ادامه گزینه کارنامه موقت را انتخاب نمایید.

سپس با مشخص کردن نیم سال تحصیلی خود می توانید نمرات را مشاهده کنید.

صندوق رفاه دانشجویی با هدف ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی در کشور از جمله مقطع کارشناسی، مقطع کارشناسی ارشد و دکتری روی کار آمده که در مقاله زیر توضیح داده شده است.

نحوه تسویه حساب در سامانه هم آوا edu.uas .ac.i

یکی از امکانات سامانه هم آوا علمی کاربردی، پرداخت شهریه دانشجویان به صورت غیر حضوری می باشد. تمامی دانشجویانی که قصد پرداخت شهریه خود در سامانه هم آوا را دارند، می توانند ابتدا به سایت edu.uas .ac.i مراجعه نمایند و پس از وارد کردن رمز عبور و نام کاربری، مراحل پرداخت شهریه خود را انجام دهند. نحوه تسویه حساب در این سامانه به صورت خلاصه به شرح زیر می باشد.

ورود به سایت هم اوا به نشانی edu.uas .ac.i

وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و کلیک کردن بر روی گزینه ورود

ورود به پورتال شخصی در سامانه

کلیک کردن بر روی گزینه «دسترسی»

ورود به قسمت «تسویه حساب دانشجو» از بین امکانات مختلف

مشاهده مبلغ بدهکاری و در صورت نیاز کلیک کردن بر روی گزینه پرداخت آنلاین

پرداخت شهریه دانشجو با کارت های عضو شتاب

انتخاب واحد در سامانه هم آوا edu.uas .ac.i

یکی از امکاناتی که دانشجویان در سامانه هم اوا علمی کاربردی از آن استفاده می کنند، انتخاب واحد می باشد. تمامی دانشجویان این دانشگاه در سراسر کشور، می توانند به سایت edu.uas .ac.i وارد شوند و مراحل انتخاب واحد را انجام دهند. برای این کار لازم است که دانشجویان طبق مراحل زیر پیش بروند.

ورود به سایت هم آوا به نشانی edu.uas .ac.i

وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و کلیک کردن بر روی گزینه ورود

ورود به پورتال شخصی در سامانه

کلیک کردن بر روی گزینه «دسترسی»

ورود به قسمت «انتخاب واحد» در میان امکانات مشخص شده

مشاهده واحدهای قابل اتخاذ

کلیک کردن بر روی هر درس و مشاهده جزئیات هر کدام از واحدها شامل روز، ساعت و استاد کلاس

کلیک کردن بر روی علامت به اضافه ( ) و اضافه شدن درس مورد نظر به لیست دروس مورد انتخاب

مشاهده تمامی واحدهای انتخابی

کلیک کردن بر روی گزینه «ثبت نهایی»

شماره تماس در سامانه هم آوا edu.uas .ac.i

دانشجویان می بایست که حتما شماره تماس خود را به درستی در سامانه وارد نمایند. شماره تماس در سامانه هم آوا علمی کاربردی راهی برای بازیابی رمز عبور و نام کاربری دانشجویان می باشد. بنابراین، بسیار مهم است که دانشجویان شماره تماس خود را به درستی در سامانه وارد کنند. برای تغییر شماره تماس در این سامانه نیز می توانید پس از ورود به این سایت بر روی منوی بالا و سمت چپ سایت که نام و نام خانوادگی شما نوشته شده است، کلیک کنید و در آن ها بر روی گزینه تغییر شماره تلفن همراه کلیک نمایید.

اگر بعد از خواندن این مقاله ، سوال یا ابهامی در خصوص ورود به سامانه هم آوا به نشانی edu.uas .ac.i داشتید هم می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره سامانه ها تماس بگیرید. کارشناسان سامانه ها تمام سوالات شما را به کامل ترین شکل ممکن پاسخگو هستند.

علمی کاربردی هم آوا

    نظرات بسته شده اند