مصاحبه دانشگاه علوم پزشکی ارتش


مصاحبه دانشگاه علوم پزشکی ارتش

در این مقاله قصد داریم دانشگاه علوم پزشکی ارتش را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. به مزایا و شرایط ثبت نام این دانشگاه می پردازیم.


دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه های سراسری است که به صورت نیمه متمرکز از میان علاقه مندان، دانشجو جذب می کند. همانطور که از نام دانشگاه علوم پزشکی ارتش مشخص است، این دانشگاه ارائه دهنده رشته های گروه پزشکی می باشد و داوطلبان زیر گروه تجربی که علاقه مند هستند در یکی از رشته های گروه پزشکی در ارتش جمهوری اسلامی ایران، مشغول به کار شوند؛ می توانند در صورت کسب رتبه و تراز علمی مناسب، کد رشته محل های مرتبط با آن را در فرم انتخاب رشته خود درج نمایند. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی کامل دانشگاه علوم پزشکی ارتش بپردازیم. همراه ما باشید.

معرفی دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران با نام اختصاری دانشگاه علوم پزشکی آجا در سال ۱۳۷۲ و با هدف تربیت نیروهای متخصص در رشته‌های علوم پزشکی و مورد نیاز آجا تاسیس گردید.

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های نظامی ارتش می‌باشد که زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور فعالیت می‌کند. اما در حال حاضر این دانشگاه از سایر نیروها نظیر سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و وزارت دفاع دانشجو جذب می‌کند.

پذیرش این دانشگاه بصورت نیمه متمرکز است و داوطلبان برای ورود به این دانشگاه، پس از ثبت نام و شرکت در جلسه کنکور و انتخاب کدرشته محل‌های این دانشگاه، به صورت چند برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه می‌شوند و باید مراحل معاینه و مصاحبه حضوری را نیز با موفقیت پشت‌سر بگذارند.

پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی ارتش

دانشگاه علوم پزشکی ارتش، یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور است که در صورتی که علاقه مند به تحصیل در آن هستید، باید در کنکور سراسری شرکت کنید؛ چراکه رشته های ارائه شده در این دانشگاه به صورت با آزمون و در زیرگروه تجربی ارائه می شوند.

پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، به صورت نیمه متمرکز می باشد؛ به این معنی که شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه و تراز علمی مناسب مرحله اول برای ورود به این دانشگاه است.

در صورتی که متقاضیان در آزمون کتبی کنکور سراسری رتبه و تراز علمی مناسبی را کسب کنند، مجاز هستند تا کد رشته محل های مرتبط به آن را در فرم انتخاب رشته خود درج کنند. متقاضیانی که موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش شده باشند، از سوی دانشگاه به صورت چند برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه خواهند شد. داوطلبانی که بتوانند مراحل معاینه پزشکی و مصاحبه حضوری را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند، می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

دانشکده‌ها و رشته‌های ارائه شده در دانشگاه علوم پزشکی ارتش

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر دارای پنج دانشکده می‌باشد که دانشجویان آن در چندین بیمارستان در حال فعالیت هستند.

رشته‌های ارائه شده در دانشگاه علوم پزشکی آجا

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، ساخت پروتزهای دندانی، تکنسین اتاق عمل، هوشبری، پرتونگاری، کاردانی فوریت‌های پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت (HIT)  دانشجو می پذیرد.

با تمهیداتی که اندیشیده شده است دوره های پذیرش دستیار تخصصی پزشک در هفت رشته داخلی، جراحی، بیهوشی، طب فیزیکی و توانبخشی، رادیولوژی، طب اورژانس و طب هوافضا نیز در این دانشگاه دایر شده است و در آینده رشته های دیگری در زمینه دستیار تخصصی نیز به این مجموعه اضافه خواهد شد.

بخوانید: دانلود دفترچه انتخاب رشته

شرایط لازم برای ثبت نام در دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

داوطلبان ضمن داشتن شرایط قید شده در دفترچه انتخاب رشته تجربی ، برای ورود به این دانشگاه باید شرایط عمومی و اختصاصی زیر را نیز داشته باشند.

شرایط عمومی

داوطلبان برای ورود به دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران باید دارای شرایط عمومی زیر باشند.

شرایط اختصاصی

داوطلبان برای ورود به دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران باید دارای شرایط اختصاصی زیر نیز باشند.

مصاحبه دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

داوطلبان و علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی در صورت کسب نمره قبولی برای ورود به این دانشگاه، از طریق هیئت علمی منتخب دانشگاه دعوت به مصاحبه و معاینه می‌شوند.

مصاحبه این دانشگاه در دو مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول گزینش، تست ورزشی و معاینات پزشکی انجام می‌شود و در صورتی که افراد تمامی مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارند، کارت پایش سلامت دریافت می‌کنند و وارد مرحله دوم یعنی مصاحبه شفاهی می‌شوند.

در این مرحله یعنی مصاحبه شفاهی، سوالاتی در زمینه‌های مختلف همچون عقیدتی سیاسی، روانشناسی، اطلاعات عمومی، احکام و … پرسیده می‌شود. داوطلبان در صورت پشت سر گذاشتن این مرحله پذیرش نهایی خواهند شد.

مزایای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آجا

بخوانید: راهنما جامع انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

رتبه قبولی

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه هایی با جایگاه و کیفیت علمی بالایی است، به همین دلیل متقاضیان در قدم اول برای ورود به این دانشگاه باید رتبه و تراز علمی مناسبی را کسب کنند.

بر اساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی، متقاضیان جهت شرکت در مرحله مصاحبه رشته های ارائه شده در مقطع دکتری عمومی شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی باید حداقل تراز علمی ۹۰۰۰ ، برای رشته های پیراپزشکی حداقل تراز علمی ۷۰۰۰ و برای رشته های ارائه در مقطع کاردانی حداقل تراز ۶۹۰۰ را کسب کرده باشند.

مشاوره انتخاب رشته پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی ارتش به دلیل مزایایی که برای دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته است، طرفداران بسیاری دارد؛ بنابراین در صورتی می توانید در این دانشگاه تحصیل کنید که ضمن کسب رتبه و تراز علمی مناسب، خود را جهت شرکت در مرحله مصاحبه نیز آماده کنید.

در صورتی که مایل هستید از نحوه برگزاری مرحله مصاحبه علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش مطلع گردید، می توانید از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل با کارشناسان تحصیلی در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان مجرب این مرکز دریافت نمایید.

بخوانید: مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

برای دریافت مشاوره در زمینه دانشگاه ارتش می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۰۶۶ تماس بگیرید.

سوالات متداول

بله، متقاضیان این دانشگاه، باید علاوه بر شرکت در آزمون کتبی، در مصاحبه شفاهی نیز شرکت کنند.

تحصیل در دانشگاه نیازمند این است که متقاضیان در کنکور سراسری تجربی رتبه و تراز علمی مناسبی را کسب کنند.

بر اساس دفترچه متقاضیان رشته های پزشکی باید تراز بالای ۹۰۰۰ ، متقاضیان رشته های پیراپزشکی باید تراز بالای ۷۰۰۰ و رشته های کاردانی نیز تراز بالای ۶۹۰۰ را کسب کنند.

معاینات پزشکی ارتش

برای پذیرفته شدن در ارتش باید در مرحله معاینات پزشکی ارتش نیز پذیرفته شوید. برای اطلاع از مراحل پزشکی پدافند هوایی ارتش ، لازم است حتماً از مشاوران کمک بگیرید. اگر در مورد اینکه تست پزشکی ارتش چگونه است ، سوالی دارید افرادی که در گذشته آزمون های کتبی و شفاهی و همچنین پزشکی ارتش را پشت سر گذاشته اند می توانند راهنمای شما باشند. اگر پس از مطالعه این مطلب در رابطه با معاینات پزشکی ارتش ، سوالات بیشتری داشتید می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراحل معاینات پزشکی پدافند هوایی ارتش از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس از سراسر کشور و  ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

معاینات پزشکی ارتش شامل موارد مختلفی می شود که سنجش اعصاب و روان از مهمترین آن ها است.

فهرست محتوا

مراحل معاینات پزشکی ارتش

افرادی که در مرحله اول یعنی آزمون پذیرفته می شوند می توانند در مراحل بعدی شرکت کنند. یکی از مراحل معاینات پزشکی ارتش است.

در ابتدا برای پاسخ به سوال تست پزشکی ارتش چگونه است باید به شما بگوییم که چند مرحله اول مربوط به بررسی دهان و دندان، چشم و گوش می شود.

در مراحل بعدی اندام های داخلی بدن ، پوست  و استخوان بندی مورد بررسی قرار می گیرند. طبق تجربیات افرادی که قبلاً در مراحل پزشکی پدافند هوایی ارتش شرکت کرده اند معاینات مربوط به سنجش اعصاب از دیگر موارد اهمیت بیشتری دارد.

مراحل معاینات پزشکی ارتش را می توان شامل موارد زیر دانست :

تست پزشکی ارتش چگونه است ؟

در این قسمت با بررسی کامل مراحل گزینش پزشکی ارتش ، در خدمت شما هستیم.

معاینات پزشکی ارتش به این صورت است که ابتدا تمامی داوطلبان در روزی مشخص با مدارک کامل به مراکز اعلام شده مراجعه می کنند.

توجه داشته باشید که حتماً تمامی مدارک کامل و بدون ناقصی باشند. زیرا اگر کوچک ترین نقصی در مدارک وجود داشته باشد  باید بازگردید و با مدارک کامل مراجعه کنید.

اگر مدارک شما کامل باشد ابتدا به سالنی عمومی برده می شوید که در آنجا یکی پس از دیگری پزشکان به معاینه چشم ، دهان و دندان و شنوایی شما می پردازند.

برای مراحل بعدی از آنجایی که لازم است لباسی بر تن نداشته باشید ، به اتاق هایی جداگانه و تک نفره برده می شوید.

در این مرحله پزشکان به بررسی پوست ، اندام های داخلی و اسکلت بندی و تست اعصاب می پردازند.

زمان مصاحبه و معاینات پزشکی ارتش

زمان مصاحبه و معاینات پزشکی ارتش پس از برگزاری و اعلام نتایج اولیه آزمون مشخص خواهد شد. در سال های گذشته زمان مصاحبه عموماً اسفند ماه بوده است که البته در سال گذشته به دلیل کرونا کمی با تأخیر و در فروردین ماه برگزار گردید.

برای برگزاری زمان مصاحبه امسال فعلاً نمی توان نظر قطعی داد. زیرا هنوز تاریخی اعلام نشده است. جهت اطلاع از زمان دقیق مصاحبه و معاینات پزشکی ارتش می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از رشته های دانشگاه افسری ارتش کلیک کنید.

رد شدن در معاینات و تست های پزشکی ارتش

همانطور که در موارد فوق اشاره گردید تست های پزشکی ارتش شامل بررسی موارد مختلفی از جمله تست های بینایی ، شنوایی، موارد ارتوپدی و غیره می شود.

حال ممکن است این سؤال برای بسیاری از داوطلبان پیش بیاید که چه مشکلاتی منجر به رد شدن در معاینات پزشکی ارتش می شود. در ادامه مشکلاتی را که می تواند منجر به رد شدن شود را بررسی می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط استخدام ارتش کلیک کنید.

بعد از تست های پزشکی چه آزمون هایی گرفته می شوند؟

اگر در مرحله پزشکی پذیرفته شوید ، روز بعد آزمون کتبی عقیدتی از شما گرفته می شود. در روز بعد نیز نوبت به مصاحبه عقیدتی سیاسی است. گزینش های حفاظت ، علمی و تست ورزش نیز در مرحله آخر برگزار می شود.

اگر از معافیت پزشکی سربازی اطلاعات کمی دارید کلیک کنید.

توجه داشته باشید که در مصاحبه عقیدتی سیاسی ، طرف مقابل شما یک افسر ارشد است.

به همین دلیل گفته می شود افرادی که دوره سربازی را گذرانده اند ، توانایی بیشتر برای پاسخ دادن به سؤالات در مقابل یک افسر ارشد را دارند.

برای آشنایی با نمونه سوالات استخدام ارتش کلیک کنید.

توجه داشته باشید که سوالاتی که از شما پرسیده می شود ، جواب صحیح و قطعی ندارد. به طور مثال، ممکن است یکی از سوال ها این باشد که اگر در این آزمون پذیرفته نشوید ، عکس العمل شما چیست و یا به سراغ چه کاری خواهید رفت؟

خب برای پاسخ به این گونه سوال ها هیچ جواب صحیح و قطعی جهت کسب بالاترین امتیاز وجود ندارد. همه چیز نسبی است و به شرایط شما و همچنین شرایط و نظر فرد مصاحبه کننده بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از نتایج نهایی دانشگاه افسری ارتش کلیک کنید.

مدارک لازم برای شرکت در جلسه معاینه پزشکی

همانطور که اشاره کردیم برای شرکت در جلسه معاینه پزشکی لازم است حتماً با مدارک کامل و بدون ناقصی مراجعه کرده باشید.

به دلیل اهمیت این موضوع در ادامه می توانید تمامی مدارک درخواستی از شما در این روز را ملاحظه بفرمایید.

شرایط استخدام در ارتش شامل چه مواردی می شود؟

برای استخدام در ارتش ، ابتدا لازم است واجد شرایطی عمومی و اختصاصی باشید که در ادامه با بررسی این موارد در خدمت شما هستیم.

برای ورود به سامانه ثبت نام استخدام ارتش کلیک کنید.

شرایط عمومی

اگر از مصاحبه دانشگاه افسری ارتش اطلاعات کمی دارید ، کلیک کنید.

شرایط اختصاصی

نکات نهایی که لازم است در رابطه با  شرایط استخدام بدانید شامل این موارد می شود که تعیین نوع استخدام رسمی یا پیمانی براساس نیاز نهاجا است.

اگر فردی در هر مرحله فاقد شرایط  استخدام باشد، از همان مرحله فرایند استخدام وی متوقف می شود.

قبل از استخدام رسمی تمامی کارکنان به صورت پیمانی استخدام می شوند. حکم خدمت کارکنان پیمانی برابر با گذراندن دوره خدمت ضرورت دارد.

به همین دلیل اگر فردی قبل از پایان تعهد به هر علتی از سازمان خارج شود طبق مقررات تصویب شده نظام وظیفه ادامه مراحل را طی می کند.

امتیازات پذیرفته شدن در  ارتش شامل چه مواردی می شود؟

امتیازات متعددی با استخدام در ارتش شامل حال افراد می شود که برخی از آن ها شامل موارد زیر است :

به صورت کلی تمامی موارد آموزشی در طول مدت زمان یک سال پایان می یابد.

افراد پذیرفته شده در این مرکز تمامی هزینه های مربوط به کمک آموزشی، خوراک، پوشاک، مسکن و بهداشت و درمان را دریافت می کنند. همچنین، مبلغی نیز به عنوان حقوق ماهیانه برای آن ها واریز می شود.

از جمله دیگر مزایای آن می توان به استفاده از منازل مسکونی، انواع وام، کارت های اعتباری حکمت، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر و غیره اشاره کرد.

تمامی پذیرفته شدگان پس از دوره پیمانی ، استخدام رسمی به عمل می آید و ترفیع درجه و حقوق دریافت می کنند.

خلاصه مطلب

معاینات پزشکی ارتش ، موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. در صورتی که به پذیرفته شدن در این مرکز علاقه مند هستید ، پیشنهاد می کنیم حتما از مراحل پزشکی پدافند هوایی ارتش اطلاعات لازم را بدست آورید.

البته تیم ایران تحصیل نیز در این مطلب قصد داشت به سوال تمامی داوطلبان در مورد اینکه تست پزشکی ارتش چگونه است ، پاسخ دهد.

در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص بررسی کامل مراحل گزینش پزشکی ارتش داشتید  می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراحل معاینات پزشکی نیروی زمینی  ارتش از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس از سراسر کشور و  ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط

استخدام درجه داری ارتش

رشته های دانشگاه امام علی

مصاحبه دانشگاه افسری ارتش

رتبه قبولی در دانشگاه افسری ارتش

شرایط ورود به دانشگاه امام علی

معاینات پزشکی ارتش

برای آشنایی با جزییات معاینات پزشکی ارتش چه راهی وجود دارد؟

بهرین راه کمک گرفتن از داوطلبان سابق و یا صحبت کردن با مشاوران است.

برای بررسی کامل مراحل گزینش پزشکی ارتش می توانیم از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیریم؟

بله مشاوران ایران تحصیل در این زمینه آماده ارائه کمک های لازم به تمامی داوطلبان خواهند بود.

تست پزشکی ارتش برای سنجش سلامتی اعصاب و روان چگونه است؟

در این تست از شما می خواهند دست های خود را بالا بیاورید. ملاک سنجش نلرزیدن دست ها است.

آیا در مراحل معاینات پزشکی ارتش باید لباس ها را درآورد؟

بله در یک سری از مراحل لازم است لباسی بر تن نداشته باشید.

مصاحبه دانشگاه علوم پزشکی ارتش